Wydział Pedagogiki i Psychologii UwB na 18 Pikniku Naukowym w Warszawie na Stadionie Narodowym

W dniu 31 maja 2014 roku dr Urszula Wróblewska z Katedry Historii Wychowania oraz Karolina Małyszko, Ewelina Makowska i Magdalena Mank, studentki Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB przy współpracy z Joanną Januszkiewicz z Muzeum Podlaskiego w Białymstoku przygotowały imprezę pt. Czas szkolny, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem na tegorocznym Pikniku Naukowym w Warszawie. Podczas zajęć warsztatowych połączonych z wystawą zaprezentowano sprzęty szkolne i materiały dydaktyczne, min.: podręczniki, zeszyty, świadectwa, liczydła, tabliczki, stalówki, woreczki, ławki szkolne, mundurki i tarcze szkolne. Starsi mogli przypomnieć sobie swoje czasy szkolne - ponownie założyć fartuszek i posiedzieć w ławce z kałamarzem. Natomiast młodsi próbowali swoich  sił w kaligrafii i pisaniu stalówką.  Wszystkie eksponaty ,,opuściły" przestrzeń muzealną i były w pełni dostępne dla uczestników zajęć, każdy mógł dokładnie obejrzeć sprzęty szkolne z minionego wieku.

Wydział Pedagogiki i Psychologii UwB uczestniczył po raz pierwszy w 18 Pikniku Naukowym, który jest prestiżową imprezą upowszechniającą naukę.

Więcej o pikniku na stronie internetowej CNK: