WARSZTAT "ANALYSING POLICY DOCUMENTS" – DR TORE BERNT SORENSEN (UJ)

Zakład Pedagogiki Ogólnej i Metodologii Badań Pedagogicznych przy Katedrze Studiów Społecznych i Edukacyjnych Wydziału Nauk o Edukacji serdecznie zaprasza nauczycieli akademickich, doktorantów i studentów studiów magisterskich do udziału w certyfikowanym warsztacie, zatytułowanym "Analysing policy documents", który poprowadzi dr Tore Bernt Sorensen (UJ). Warsztat zostanie przeprowadzony w j. angielskim w dn. 7 kwietnia 2022 r. w godz. 10:15-12:15, sala C1.2.
Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w warsztacie są proszone o mailowe zgłoszenie chęci uczestnictwa w nim na adres: m.kowalczuk@uwb.edu.pl w terminie do 4 kwietnia 2022 r. do godz. 16.00. Liczba miejsc ograniczona (maks. 15 osób).

Abstract: This workshop introduces different approaches to analysing policy documents and other policy-related texts, including for instance speeches and interviews. The emphasis is on qualitative methods such as critical discourse analysis, but quantitative approaches to textual content analysis  will also be briefly addressed, including the synergies in combining methods. Participants are asked to bring a policy document that they would like to analyse. The workshop will serve as an opportunity to discuss the approaches and get started with the analysis.