WIZYTA DR JARYNY YASNIJ NA WYDZIALE NAUK O EDUKACJI

W dn. 4 i 5 lipca 2022 r. na naszym Wydziale przebywała Pani Doktor Jaryna Yasnij - inicjatorka i koordynatorka trzech już edycji staży dla pracowników naukowo-dydaktycznych uczelni ukraińskich, organizowanych przez Wydział Nauk o Edukacji. Pani dr Yasnij odbyła spotkania z przedstawicielkami Kolegium Dziekańskiego (dr hab. Alicją Korzeniecką-Bondar, prof. UwB i dr Martą Kowalczuk-Walędziak) oraz dr Bożeną Tołwińską i dr Beatą Kunat - wykładowczyniami w programie stażowym. Rozmowy poświęcone były głównie toczącej się wojnie na Ukrainie, problemom i potrzebom Ukraińców, szkolnictwu wyższemu na Ukrainie, pomocy studentom przebywającym w Polsce, jak i trudnościom z organizacją egzaminów z języka polskiego. Zaplanowano też organizację kolejnej edycji staży dla pracowników naukowo-dydaktycznych z Ukrainy.