Jesteś na archiwalnej stronie Wydziału Nauk o Edukacji UwB. Kliknij tutaj, aby przejść do aktualnej - nowej strony.
 
Strona główna / Wydział / Archiwum / Aktualności / 2017/2018

W dniach 21 i 22 czerwca  w ramach IX Międzynarodowego Festiwalu Szkół Lalkarskich 2018
w Aulii im. J. Korczaka odbędą się spektakle teatralne:

21.06.2018 o godz. 14:00 
Jarosław ROSJA / Yaroslavl RUSSIA
PAŃSTWOWY INSTYTUT TEATRALNY W JAROSŁAWIU / YAROSLAVL STATE THEATRE INSTITUTE
WARSZTATOWO / INSIDE THE WORKSHOP

22.06.2018 o godz. 20:00
Jarosław ROSJA / Yaroslavl RUSSIA
PAŃSTWOWY INSTYTUT TEATRALNY W JAROSŁAWIU / YAROSLAVL STATE THEATRE INSTITUTE
DLACZEGO NIE MOŻEMY LATAĆ? / WHY CAN’T WE FLY?

 

Dziekan oraz Rada Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku zawiadamiają o publicznej obronie rozprawy doktorskiej mgr Agnieszki Filipek w dniu 5 lipca 2018 r. o godz. 13.00 w sali A202 na Wydziale Pedagogiki i Psychologii, przy ul. Świerkowej 20 w Białymstoku.
   

 

W dn. 7-9 czerwca 2018 na Wydziale Pedagogiki i Psychologii odbywa się międzynarodowa konferencja naukowa ‘Designing Teacher Education and Professional Development for the 21st Century: Current Trends, Challenges and Directions for the Future’ organizowane we współpracy z Association for Teacher Education in Europe. Naukowcy z ponad 20 krajów Europy i świata dyskutują o koncepcjach zmian w kształceniu i doskonaleniu zawodowym nauczycieli w świetle wyzwań i perspektyw XXI wieku.W uroczystym otwarciu spotkania wzięła udział prof. dr hab. Izabela Święcicka, prorektor ds. nauki. Konferencji towarzyszą warsztaty oraz dyskusje w ramach tzw. RDCs. 
Konferencja została objęta honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej, Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk, Rektora Uniwersytetu w Białymstoku oraz Prezydenta Miasta Białystok.

 

Wydział Pedagogiki i Psychologii serdecznie zaprasza studentów, doktorantów i pracowników do udziału w certyfikowanym warsztacie Telling the stories of others, prowadzonym przez dr. Jamesa Underwooda z University of Northampton (UK). Warsztat odbędzie się w dn. 6 czerwca 2018 r., godz. 13:45, sala C2.2

Abstract:
This workshop will enable an exploration into the challenges and issues that emerge when a writer uses their position as a researcher to tell the story of a population that does not have access to publication and distribution. Through a series of prompts and provocations that will facilitate group discussions it will explore debates that researchers engage with when ‘telling the stories of others’. These include the power relationship, the potential responsibility to engage in on going dialogue with participants, the primacy that may or may not be given to the participants own voices, and the implications that these and other factors have on the writer’s ability to assert and develop their own authentic voice and interpretation. Although applicable to writing about excluded and marginalised groups, the workshop takes a broader view. It acknowledges that researchers engaging in publication have a unique voice and therefore that even research into frequently research populations such as teachers and school leaders involves tension between giving voice to others and presenting a writer’s own interpretation. Examples used in the prompts and provocations will focus on published research by early career researchers to enable a specific focus on how relatively recent doctoral students addressed these issues in their first publications. The workshop will be driven by a series of linked prompts and discussion activities, concluding with a plenary in which some common understandings and agreed differences in viewpoint emerging from the workshop will be addressed. 

   

Zapraszamy na wyjątkowy koncert piosenek Wojciecha Młynarskiego w wykonaniu Studenckiego Koła Teatralnego StuKoT, kierowanego przez mgr Mariolę Wojtkiewicz

            08.06.2018, godz. 13.30
Aula im. Janusza Korczaka

 W dniu 1.06.2018 (piątek) dziekanaty Wydziału Pedagogiki i Psychologii będą nieczynne

Wydziałowa Rada Samorządu Studenckiego Wydziału Pedagogiki i Psychologii serdecznie zaprasza studentów, nauczycieli akademickich i pracowników Wydziału na DZIEŃ WYDZIAŁU, 29 maja od godziny 10.00.

Program

 

Prof. Robert Ciborowski, rektor UwB ogłosił godziny rektorskie:
24.05.2018 od godz.15.00
25.05.2018
cały dzień.

 

Zakład Pedagogiki Ogólnej i Metodologii Badań Pedagogicznych
Wydział Pedagogiki i Psychologii, Uniwersytet w Białymstoku
zaprasza do udziału  w 
I FORUM WYMIANY DOŚWIADCZEŃ METODOLOGICZNYCH
Spotkanie odbędzie się w dniu 16 maja 2018 roku o godz. 14.30 w sali 202

Forum w zakresie wymiany doświadczeń metodologicznych jest pierwszym spotkaniem skierowanym do pracowników naukowo-dydaktycznych Wydziału Pedagogiki i Psychologii, Uniwersytetu w Białymstoku, organizowanym przez Zakład Pedagogiki Ogólnej i Metodologii Badań Pedagogicznych. Celem debaty będzie wymiana doświadczeń metodologicznych, ale także dylematów i problemów występujących podczas realizacji seminariów dyplomowych – licencjackich i magisterskich.
   
 

W dniu 8 maja 2018 roku na Wydziale Pedagogiki i Psychologii miało miejsce spotkanie z Dr Susaną Gonçalves z Departamento de Educação Instituto Politécnico de Coimbra (Portugalia). Podczas wizyty zostały omówione dalsze perspektywy współpracy pomiędzy uczelniami, jak również strategie umiędzynarodowienia.

 

POLSKIE UCZELNIE – STRATEGIA NA HORYZONT 2020
Białystok, 27 kwietnia 2018
Aula im. Karola Białkowskiego; Politechnika Białostocka, Białystok, ul. Wiejska 45 A
Program

Od 30.04.2018 r. do 04.05.2018 r. dziekanaty będą nieczynne.
Równocześnie informujemy pracowników i studentów, że w tych dniach nie będą działały systemy informatyczne: USOS, USOSweb, APD, OSA, SRS, Poczta Elektroniczna, strony WWW, XEMI. 

Zapraszamy pracowników i studentów Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB na prezentację multiwyszukiwarki EBSCO Discovery Service (EDS). Jest to narzędzie ułatwiające korzystanie z wydawnictw elektronicznych dostępnych na Uniwersytecie w Białymstoku.
Spotkanie poprowadzi specjalista ds. szkoleń firmy EBSCO.

Termin: 26 kwietnia 2018 (czwartek)
Miejsce: sala A207 na Wydziale Pedagogiki i Psychologii, przy ul. Świerkowej 20 w Białymstoku
Godzina: 10.15-12.00.

Zakład Pedagogiki Ogólnej i Metodologii Badań Pedagogicznych Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku serdecznie zaprasza do udziału w II międzynarodowym seminarium naukowym na temat: "Collaboration and Mentoring Relationships in Higher Education: Promises and Challenges". Seminarium odbędzie się w dniu 20 kwietnia 2018 roku na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku (g. 10:00-12:30, s. 202).
IV Ogólnopolski Tydzień Pracy Socjalnej
Zakład Socjologii Edukacji i Gerontologii Społecznej
Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku
 serdecznie zaprasza do uczestnictwa w obchodach
IV Tygodnia Pracy Socjalnej,
które odbędą się na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UwB w dniach 17-19 kwietnia 2018 r.
 

 

Do 13 kwietnia b.r. na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UwB (budynek C - aula, II piętro) prezentowane są prace plastyczne osób osadzonych w placówkach penitencjarnych podległych Okręgowemu Inspektoratowi Służby Więziennej w Białymstoku.
Prace zostaną zlicytowane podczas Konferencji pt. "Edukacja w procesie resocjalizacji skazanych. Między izolacją a aktywizacją społeczno-kulturową", która odbędzie się 27 kwietnia b.r. w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim. Dochód z licytacji będzie przeznaczony na cele charytatywne. Zapraszamy!

Międzynarodowa Konferencja naukowo – praktyczna
Prace

 

Zaproszenie do prowadzenia zajęć w j. obcych w ramach programu Erasmus+

Szanowni Państwo,zapraszamy wszystkich Pracowników naszego Wydziału do prowadzenia zajęć w językach obcych w ramach Programu Erasmus+. Obecnie przygotowujemy ofertę zajęć dydaktycznych na rok akademicki 2018/ 2019. W związku z tym prosimy o:

  • zgłoszenie przedmiotów, które chcą Państwo prowadzić w roku akademickim 2018/ 2019 ze wskazaniem semestru, w którym zajęcia dydaktyczne mają być prowadzone;
  • stworzenie sylabusa według wzoru (załącznik) i dostarczenie do Sekretariatu ds. Nauki (pokój A.5), w terminie do dnia 13 kwietnia 2018 roku.

 

Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku serdecznie zaprasza na wykład prof. zw. dr hab.Stefana Michała Kwiatkowskiego,Rektora Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej,
nt. Kompetencje na współczesnym rynku pracy,
który odbędzie się 14 marca 2018 r. (środa) o godzinie 10.15 w Auli C02

 

Koło Naukowe Animacja Cooltury ma zaszczyt zaprosić na niesamowite wydarzenie, w którym młodzi i troszkę starsi studenci połączyli moc, aby pokazać Wam- poszukiwacze piękna, że mury pokoleniowe zostały rozbite.

Dnia 21.03.2018 r o godzinie 17:00 (środa) odbędzie się wystawa pt. „W poszukiwaniu piękna” na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku. Wydarzenie jest efektem pracy studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Koła Naukowego Animacji Cooltury działającego na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku.

Prawda jest taka. Nie możemy się wszyscy doczekać tego eventu, więc wyjdziemy na poszukiwanie poszukiwaczy. Spotkajmy się pod Białostockim Ratuszem 18.03. 2018r (niedziela) o godzinie 11:00. Nie martw się, poznasz Nas, koszulki z Ą a, zapomniałbym- MAMY COŚ DLA CIEBIE

Plakat

Do zobaczenia poszukiwaczu piękna.

Zapraszamy na studia podyplomowe prowadzone na Wydziale Pedagogiki i Psychologii

 W terminie od 5.03 do 9.03 2018 roku możliwość dodatkowej rejestracji na Studia Podyplomowe . Po rejestracji w systemie irk-sp.uwb.edu.pl należy  złóżyć komplet dokumentów w Dziekanacie pok. A15

 

Ogólnopolska konferencja naukowa. Białystok, 6 marca 2018
OBRAZY I EDUKACJA W PÓŹNEJ NOWOCZESNOŚCI

Truizmem może wydać się stwierdzenie, iż nigdy w dziejach tak wielu ludzi nie było poddanych naporowi tak wielkiej ilości informacji i nakazów, przekazywanych przez tak olbrzymią liczbę obrazów, jak właśnie człowiek ery nowoczesnej. Zwykle jedną z ich funkcji jest różnie pojmowana edukacja, nie tylko szkolna, naukowa czy techniczna. Ich zadaniem bywa przecież „wychowanie” posłusznego i wydajnego konsumenta, sprawnego kierowcy, posłusznego więźnia czy na przykład kompetentnego pacjenta. Obrazy zawsze są świadectwem aktualnego stanu kultury, stając się wyrazem dominującego sposobu konceptualizowania świata – ilustrując na przykład myślenie religijne, poetyckie, ekonomiczne lub techniczne. Służą edukacji, lecz także stanowią prezentację zbiorowych i indywidualnych potrzeb, pragnień i marzeń.
    Obrazy roztapiają się w naszej rzeczywistości, podobnie jak ona w obrazach, przez co coraz trudniej dociec, co jest obrazem a co rzeczywistością. Celem konferencji jest zastanowienie się nad walorami edukacyjnymi obrazów i zastosowaniem ich w różnie pojmowanej edukacji.


Organizatorzy:
dr Beata Kunat                                                                     dr Joanna Sacharczuk
dr hab. Andrzej Kisielewski, prof. UwB                              dr hab. Mirosław Sobecki, prof. UwB


Miejsce konferencji
Uniwersytet w Białymstoku, Wydział Pedagogiki i Psychologii, Białystok, ul. Świerkowa 20C, sala A2 — wtorek, 6 marca 2018. Rozpoczęcie obrad — godz. 10.00

Najlepsze filmy z Festiwalu ŻUBROFFKA!

Zakończyła się 12. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA – pięć dni wypełnionych pokazami filmów, koncertami, warsztatami, wystawami, panelami dyskusyjnymi i spotkaniami!
 
O nagrody w ośmiu konkursach walczyło 125 filmów, wybranych spośród prawie dwóch tysięcy zgłoszeń!
Zapraszamy na pokaz pierwszej części nagrodzonych filmów podczas XII edycji festiwalu ŻUBROFFKA.
 
Seans odbędzie się w: środę 7 marca o godz. 13:45.
Miejsce to: Wydział PEDAGOGIKI I PSYCHOLOGII ul. Świerkowa 20, DUŻA AULA - C01. , BUDYNEK C
Wstęp wolny!
 
Filmy z napisami po polsku! All films with English subtitles!
Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA jest imprezą otwartą i bez granic, szanującą odmienność oraz różnorodność tak charakterystyczną dla podlaskiej ziemi, miejscem spotkań twórców otwartych na ŚWIAT, LUDZI, posiadających poczucie HUMORU oraz ceniących NATURĘ i jej wytwory. Festiwal stara się być platformą wymiany nowoczesnych idei i myśli, która umożliwia kreatywne spotkania twórców z Wschodu i Zachodu.

www.zubroffka.pl

Zaproszenie na Konferencję Edukacja Naturalnie – doświadczenia przedszkoli leśnych.

POLSKI INSTYTUT PRZEDSZKOLI LEŚNYCH oraz Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku, Zakład Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej ma przyjemność zaprosić Państwa na Konferencję „Edukacja Naturalnie – doświadczenia przedszkoli leśnych” – wyjątkowe wydarzenie w całości poświęcone tematyce przedszkoli leśnych.
Podczas trzydniowego spotkania będą mieli Państwo możliwość wysłuchania wykładów prezentowanych w sesji teoretycznej, uczestnictwa w warsztatach zajęciach praktycznych, a także odbycia wizyty studyjnej w Przedszkolu Leśnym Puszczyk.
Rozpoczęcie konferencji:  17 LUTEGO, godz. 9:OO, sala C.02
WYDZIAŁ PEDAGOGIKI I PSYCHOLOGII UwB, Świerkowa 20
 

Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku oraz Association for Teacher Education in Europe (ATEE) zapraszają do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej (ATEE Spring Conference) na temat: "Designing Teacher Education and Professional Development for the 21st Century: Current Trends, Challenges and Directions for the Future".

 
Konferencja odbędzie się w dniach 7-9 czerwca 2018 roku na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku.
 
Głównym celem konferencji jest podjęcie międzynarodowej dyskusji nad trendami, wyzwaniami i perspektywami w kształceniu i doskonaleniu zawodowym nauczycieli w XXI wieku.
Problematyka konferencji obejmuje sześć grup tematycznych:
1) Koncepcje zmian w kształceniu i doskonaleniu zawodowym nauczycieli w świetle wyzwań i perspektyw XXI wieku;
2) Jakość kształcenia i doskonalenia zawodowego a jakość pracy zawodowej nauczycieli;
3) Łączenie badań, polityki i praktyki w zakresie kształcenia i rozwoju zawodowego nauczycieli;
4) Innowacje w procesie kształcenia i doskonalenia zawodowego nauczycieli;
5) Kształcenie nauczycieli do/dla różnorodności.
6) Obowiązki i role "edukatorów" nauczycieli (nauczycieli akademickich, pracowników instytucji zajmujących się doskonaleniem zawodowym nauczycieli).

Konferencja została objęta honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej, Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk, Rektora Uniwersytetu w Białymstoku oraz Prezydenta Miasta Białystok.  
Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie internetowej konferencji http://atee2018bialystok.uwb.edu.pl.

 

Mgr Piotr Remża  - wykładowca w Zakładzie Dydaktyki Ogólnej na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku – Honorowym Ambasadorem Matematyki!
8 grudnia  2017 roku w Muzeum Narodowym w Szczecinie odbyła się uroczystość podsumowująca VIII edycję Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Matematyka w obiektywie” połączona z wernisażem wystawy.  W tym roku nagrodę za największą aktywność popularyzatorską oraz tytuł honorowy Ambasadora Matematyki otrzymał mgr Piotr Remża
Praca konkursowa pt. SPIRALE Pani  Adrianny Dzieniszewskiej ,studentki II roku I st. na kierunku Pedagogika, podopieczna mgra Piotra Remży, zakwalifikowała się do prestiżowej wystawy pokonkursowej VIII edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego Matematyka w obiektywie

We wtorek 16 stycznia członkowie związków zawodowych działających na naszym Uniwersytecie – NSZZ „Solidarność”, Związku Nauczycielstwa Polskiego i Związku Bibliotekarzy - spotkali się na Wieczorze Opłatkowo-Noworocznym. W Wieczorze uczestniczyli Jego Magnificencja Rektor UwB – prof. Robert Ciborowski, Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup  dr hab. Henryk Ciereszko, Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup dr hab. Andrzej Borkowski, a także Dziekan Wydziału Historyczno-Socjologicznego – prof. Joanna Sadowska, i przedstawiciel Regionu Podlaskiego NSZZ „Solidarność” – mecenas Dariusz Borowski. 
    Dzieląc się opłatkiem, zgromadzeni składali sobie najlepsze, najszczersze życzenia. Wspólne śpiewanie kolęd – katolickich i prawosławnych – przeplatało się z towarzyskimi, przyjacielskimi rozmowami.
 

 

 

Zakład Socjologii Edukacji i Gerontologii Społecznej wraz z Zakładem Andragogiki i Gerontologii Edukacyjnej Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku oraz Podlaskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego i Państwową Agencją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

serdecznie zapraszają do uczestnictwa

w II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu Sens i bezsens starości pt. Starość w perspektywie personalistycznej, społecznej i kulturowej – refleksje interdyscyplinarne, która odbędzie się w dniach 23-25.05.2018 r. w Białowieży.

Komunikat 1

Karta zgłoszenia

Dr hab. Marzanna Morozewicz, prof. UwB, Kierownik Zakładu Edukacji Wizualnej otrzymała roczne stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Białegostoku na rok 2018 przyznawane twórcom profesjonalnym. Stypendium zostanie przeznaczone na realizację autorskiego projektu artystycznego pt. STĄPANIE obejmującego wykonanie cyklu fotografii na terenie Białegostoku, ich ekspozycję w jednej z miejskich instytucji sztuki, a także opracowanie i wydanie katalogu/albumu do wystawy.
http://www.bialystok.pl/pl/wiadomosci/aktualnosci/stypendia-dla-tworcow-profesjonalnych-1.html

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 22 grudnia 2017 r. (piątek) dziekanaty będą nieczynne.

UWAGA
W dniu 08.01.2018 r.

Dziekanaty będą nieczynne

ZAPRASZAMY NA POKAZY FILMOWE I PANELE DYSKUSYJNE ORGANIZOWANE W RAMACH XII MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH ŻUBROFFKA, KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ NA NASZYM WYDZIALE.
Pokazy odbędą się:
7.XII.2017 (czwartek) godz. 13:00, C.02 (mała Aula) – Zaufaj mi – Fake news. Podrabianie rzeczywistości + panel dyskusyjny z gośćmi z Polski i zagranicy – Zaufaj mi.
8.XII.2017 (piątek), godz. 13:30, C.01. Duża Aula – A Swedish Life (pokaz również z gośćmi specjalnymi).

Wiecej informacji

 

Szanowni Państwo
Zapraszam Państwa na spotkanie z prof. dr hab. inż. Kazimierzem J. Furtakiem – Przewodniczącym Centralnej Komisji do spraw Stopni i Tytułów, które będzie dotyczyło działalności Komisji, zakładanych zmian w ustawie o stopniach i tytule naukowym oraz perspektyw ścieżek kariery naukowej.Spotkanie odbędzie się w dniu 15 grudnia br. o godz. 10.00 w Auli Wydziału Matematyki i Informatyki, ul. Konstantego Ciołkowskiego 1M.

Z poważaniem
dr hab. Robert W. Ciborowski, prof.UwB
Rektor Uniwersytetu w Białymstoku

Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku zaprasza na spotkaniez cyklu 
Podlasie w badaniach naukowych, które odbędzie 5 grudnia 2017 r. (wtorek) o godz. 13.45. 
w Auli C02 Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB, ul. Świerkowa 20.

Wykład Podlasianin idzie do teatru
 
wygłosi dr hab. Jan Poleszczuk, prof. UwB,Dyrektor Instytutu Socjologii i Kognitywistyki Uniwersytetu w Białymstoku

Katedra Historii Wychowania Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku, Akademickie Koło Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy UwB oraz Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku zapraszają na wykład otwarty doktora Jacka Pulikowskiego na temat: „Rzecz o prawdziwej miłości”, który odbędzie się w dniu 4 grudnia 2017 r. w Auli im. Janusza Korczaka (budynek C) Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku, ul. Świerkowa 20, w godz. 8.15 – 10.00.

Galeria zdjęć

W imieniu organizatorów zapraszamy na konferencję zatytułowaną 

ROZUM, RACJONALNOŚCI, SYMBOLICZNOŚĆ I JEJ ODMIANY. KULTURA SYMBOLICZNA W PÓŹNEJ NOWOCZESNOŚCI

Miejsce: Wydział Pedagogiki i Psychologii UwB, ul. Świerkowa 20C -  Aula C02
Czas:  24 listopada 2017 r. o godz. 10.00

Konferencja jest poświęcona refleksji nad rozumem i różnymi postaciami racjonalności kształtującymi współczesną kulturę symboliczną. Tematyka konferencji dotyczy między innymi filozofii antycznej i ponowoczesnej, racjonalności potocznej, racjonalności nauki, ekonomicznej, religijnej, współczesnych mediów. Omawiany będzie również wpływ racjonalności nowoczesnych na wiejskie kultury tradycyjne, a także problemy dotyczące symboliki kodowanej w ponowoczesnej architekturze i antropologii sztuki.

Organizatorami konferencji są dr hab. Andrzej Kisielewski, prof. UwB i dr hab. Sławomir Raube, obaj reprezentujący Międzywydziałowy Instytut Kulturoznawstwa i Sztuki Uniwersytetu w Białymstoku, i prof. dr hab. Wojciech J. Burszta z Instytutu Kulturoznawstwa Uniwersytetu SWPS w Warszawie.

W załączeniu przesyłamy materiały dotyczące konferencji.

Program
załącznik_2
załącznik_3

 

W najbliższy piątek, czyli 10 listopada 2017 r. o godz. 14.00.na portalu Naukowej Telewizji HD w Sieci PIONIER odbędzie się premiera programu naukowego
"Nienaukowe pasje naukowców", odcinek 16 zatytułowany "Doktor z gitarą", poświęcony pasji dra Krzysztofa Sawickiego z Zakładu Twórczej Resocjalizacji na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku.

Premiera materiału będzie miała miejsce portalu PlatonTV:
http://platontv.pl/cycle/nienaukowe-pasje-naukowcow

 

31.10.2017 - godziny dziekańskie od 12:00 (z obowiązkiem odpracowania)

02.11.2017 - dzień rektorski

03.11.2017 - dzień dziekański

Wydziałowa Komisja Wyborcza informuje, że dnia 31.10.2017 r. (wtorek) o godz. 12.00 w sali C2.3 (Wydział Pedagogiki i Psychologii UwB, ul. Świerkowa 20) odbędą się wybory uzupełniające do Rady Wydziału spośród niesamodzielnych pracowników naukowych oraz innych nauczycieli akademickich Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB. Przypominamy, iż prawo głosu mają osoby zatrudnione w pełnym wymiarze czasu pracy (pełny etat).

24 października br. studenci i pracownicy kulturoznawstwa wzięli udział w wyjazdowym spotkaniu z panem Profesorem Andrzejem Strumiłło w Maćkowej Rudzie. Wykład - w ramach cyklu Prelekcje Mistrzów - dotyczył roli Władysława Strzemińskiego jako artysty i nauczyciela w polskiej kulturze artystycznej. Ważnym elementem spotkania była autorefleksja nad miejscem i znaczeniem artysty we współczesnym świecie. Studenci kulturoznawstwa złożyli także serdeczne życzenia Panu Profesorowi z okazji Jego 90
urodzin. Wszyscy uczestnicy wyjazdu byli pod wielkim wrażeniem niezwykłej atmosfery panującej w domu Jubilata.
Fotografie: Andrzej Kisielewski


 

Dziekan Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB ogłasza godziny dziekańskie w dniu :

 23 października br. w godz. 12.00-20.20
 24 października br. w godz. 10.00-15.00

W imieniu studentów Naukowego Koła Pedagogiki Resocjalizacyjnej, działającego przy Katedrze Pedagogiki Specjalnej, zapraszamy studentów i wykładowców na otwarte spotkanie z wychowankami Młodzieżowego Centrum Edukacji i Readaptacji Społecznej w Goniądzu, które odbędzie się dnia 19. 10. 2017 o godzinie 9.30 w sali C.2.17. 
Celem będzie integracja środowisk oraz prowadzenie zajęć warsztatowych przez studentów Koła oraz wychowanków Centrum.

Po zakończeniu Wydziałowej Inauguracji Roku Akademickiego 2017/18 w dniu 4.10.2017 r. ok. godz. 11.30 w Sali Rady Wydziału (A202) odbędzie się  spokanie wszystkich pracowników z prof. dr hab. Romanem Leppertem