Jesteś na archiwalnej stronie Wydziału Nauk o Edukacji UwB. Kliknij tutaj, aby przejść do aktualnej - nowej strony.
 
Strona główna / Wydział / Współpraca międzynarodowa / O Współpracy Międzynarodowej
Współpraca Międzynarodowa

Współpraca międzynarodowa stanowi na Wydziale Nauk o Edukacji ważny element rozwoju kadry dydaktycznej i badawczej, wpływający na podniesienie jakości kształcenia i prowadzonych badań oraz wzmocnienie rangi i pozycji Wydziału wśród uczelni pedagogicznych w Europie i na świecie.

Współpraca jest realizowana na podstawie umów bilateralnych, umów w ramach programu Erasmus+, innych programów międzynarodowych, a także za pośrednictwem indywidualnych kontaktów pracowników. Wydział współpracuje przede wszystkim z uczelniami z obszaru Unii Europejskiej, jednakże sukcesywnie wzrasta także znaczenie współpracy z uczelniami z Europy Wschodniej, Stanów Zjednoczonych i Chin.

W ostatnich latach na Wydziale kształcili się studenci m.in. z Hiszpanii, Belgii, Portugalii, Turcji, Chin, a pracownicy Wydziału uczestniczyli w realizacji kilku projektów badawczych we współpracy z uczelniami zagranicznymi (m.in. z Wielkiej Brytanii, Litwy, Belgii, Niemiec, Białorusi, Szwecji) oraz w licznych mobilnościach dydaktycznych.